Kto płaci robotnikowi leśnemu?

- taki tytuł nosi najnowsza audycja Leśnego Radia, zrealizowana na terenie Nadleśnictwa Mircze

Po raz kolejny Pani Małgorzata Godzisz z Katolickiego Radia Zamość przybyła do mireckich lasów, by zgłębiać wiedzę na temat lasów, a także ludzi w nich pracujących. Głównym tematem audycji będzie praca pracowników ZUL, czyli zakładów usług leśnych. W Nadleśnictwie co roku ogłaszane są przetargi na wykonanie usług związanych z szeroko rozumianym pozyskaniem drewna, ochroną lasów i ochroną przeciwpożarową.

Wiele osób, które na co dzień można spotkać w lesie to nie pracownicy nadleśnictw, a właśnie pracownicy zakładów usług leśnych, w tym drwale-pilarze.  Dostają oni co miesiąc zlecenie od leśniczych na wykonanie określonych zadań, mających na celu pielęgnację oraz zrównoważone użytkowanie lasu. Praca, którą wykonują pracownicy ZUL, to niewątpliwie bardzo ciężka profesja, wymagająca określonych kwalifikacji zawodowych oraz restrykcyjnego przestrzegania zasad BHP.

Więcej na temat pracy pracowników zakładów usług leśnych oraz odpowiedź na pytanie zawarte w artykule można usłyszeć w udycji Katolickiego Radia Zamość. Zapraszamy do słuchania!