Obchody 100. rocznicy odzyskania Niepodległości

Nadleśnictwo Mircze wzięło udział w obchodach z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

W ubiegły weekend pracownicy Nadleśnictwa Mircze czynnie włączyli się w obchody święta 100. rocznicy  odzyskania przez Polskę Niepodległości.  W każdej gminie w zasięgu nadleśnictwa miały miejsce uroczyste msze, akademie i pochody.

W gminie Mircze uroczystości rozpoczęły się przy pomniku X-lecia Niepodległości w Mirczu, ufundowanym w 1929 r. przez miejscową inteligencję. Pod pomnikiem instytucje, szkoły i urzędy składały biało-czerwone wieńce i wiązanki. Zastępca nadleśniczego- Krzysztof Krupa wraz z inżynierem nadzoru - Tadeuszem Marcem złożyli wieniec w ramach delegacji Nadleśnictwa Mircze.

Następnie odbyła się uroczysta akademia zorganizowana przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Mirczu pt. ,,Tu wszędzie jest moja Ojczyzna". O godzinie 12:00 zabrzmiał Hymn Państwowy śpiewany przez wszystkich uczestników uroczystości. Po nim odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny.

Hymn Państwowy ponownie rozbrzmiał o godzinie 17:00 w Kryłowie nad Bugiem.  Przy wsparciu Nadleśnictwa Mircze, Gminy Mircze, Straży Granicznej oraz Harcerek z 9 Mireckiej Drużyny Harcerskiej Tajemnica zapłonęło ognisko w ramach akcji ,,Ogień Niepodległości", po której odbyło się śpiewanie pieśni narodowych oraz żołnierskich, koordynowane przez Harcerki. Na zakończenie spotkania została odśpiewana przez zebranych Rota.

Równocześnie w gminie Ulhówek trwały obchody święta 100. rocznicy odzyskania Niepodległości, w której brał udział leśniczy leśnictwa Tarnoszyn - Marcin Żołdak.

W ramach obchodów odzyskania przez Polskę Niepodległości w gminie Ulhówek odbyły się msze święte w intencji Ojczyzny, akademie zaprezentowane przez uczniów szkół z gminy Ulhówek, uroczyste odśpiewanie Hymnu Państwowego, składanie biało-czerwonych wieńców i wiązanek oraz wspólne zapalenie ,,Ognia Niepodległości” wraz z wypuszczeniem biało-czerwonych lampionów.